۰۹۳۵۸۳۹۹۲۸۳

شعبه مرکزی اصفهان: میدان آزادی، ابتدای خیابان ملاصدرا، فرعی 13، پلاک 52

Top

شتابدهنده پویتک

رسالت ما به عنوان شتابدهنده کمک به توسعه ی کسب و کار شماست تا ضمن مدیریت زمان و ارائه ی خدمات آموزشی و منتورشیپ مسیر کسب و کار شما را روشن کنیم و در صورت نیاز به سرمایه ی اولیه شما را حمایت می کنیم تا به اهداف خود در خلق ارزشی تازه دست پیدا کنید. در شتابدهنده پویتک کارآفرینی لازم است، ولی کافی نیست. ما به تیم‌های با انگیزه، با استعداد، متعهد و علاقه‌مند به یادگیری کمک می‌کنیم تا «ارزش»های تازه خلق کنند

آموزش

برگزاری کارگاه‌های عملی با مربیان حرفه‌ای بسته به نیاز تیم و مرحله استارت‌آپ

منتورشیپ

جلسات متعدد با متخصصین با تجربه‌ای که مسیر رشد استارتاپ را پیشتر پیموده اند

کوچینگ

پیگیری منظم فعالیت‌های تیم به منظور افزایش بهره‌وری با استفاده از متدهای چابک

فضای کار

استقرار در فضای کار در کنار دیگر تیم های فعال و تعامل با استارتاپ های دیگر

شبکه روابط

ارتباط با نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی و جامعه ای از مشتریان آغازین

سرمایه نقدی

پرداخت سرمایه‌ی نقدی اولیه تا سقف 1۵۰ میلیون تومان بر اساس موضوع و نیاز تیم

امکانات‌اداری‌‌

امکان استفاده از خدمات زیرساختی، تبلیغاتی، اداری

مشاوره

عارضه یابی مستمر و نگاه از بیرون به کسب و کار به کمک مشاوران توانمند

جذب سرمایه دور بعد

تامین مالی پس از اتمام فرآیند با استفاده از شبکه سرمایه گذاران برای توسعه کسب و کار

برای پذیرش در شتابدهنده پویتک درخواست بدهید

چگـونه به رشد استارتـاپ شما کمک می‌کنیم؟

با سرمایه‌گذاری در مرحله شتابدهی ما شریک کسب‌وکار شما خواهیم شد و تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا با هم رشد کنیم. موفقیت و شکست شما موفقیت و شکست ما خواهد بود و در صورت شکست، پویتک ریسک سرمایه‌گذاری خود را می‌پذیرد.

عارضه یابی مستمر

تشخیص مشکل برای تیم که غرق در کسب‌وکار خود است، دشوار است. در پویتک به کمک مشاوره‌های تخصصی به عارضه‌یابی کسب‌وکار پرداخته و با تحلیل داده‌های کسب‌وکار، گفتگو با تیم و بر اساس تحلیل کُوچ و منتورها «مشکلات کلیدی» کسب و کار را کشف و به کمک یکدیگر برای حل آنها تلاش می‌کنیم.

شبکه روابط

در بسیاری موارد استارتاپ‌ها برای رشد به همکاران و شرکای تجاری حرفه‌ای نیاز دارند. پویتک برای استارتاپ‌های خود دسترسی به شبکه همکاران و شرکای تجاری حرفه‌ای را امکان پذیر می‌سازد. دسترسی به جامعه افراد خلاق و حرفه‌ای مانند سایر استارتاپ‌ها، افراد فعال در حوزه تکنولوژی، فری‌لنسرها و... از طریق استقرار در فضای کار اشتراکی پویتک میسر می‌شود.

کاهش ریسک

در دنیای استارتاپ ها مدیریت ریسک یک الزام است. دسترسی به سرمایه نقدی اولیه این ریسک را تا حدی کاهش می دهد. ارتباط با منتورهای باتجربه‌، تامین امکانات زیرساختی متعدد نظیر فضای کار، تجهیزات اداری، هاست، امکانات ساخت پروتوتایپ و ... در کنار دسترسی به بازار توسط شبکه همکاران پویتک ریسک ناگزیر راه اندازی و توسعه کسب و کار را کاهش می‌دهد.

حل چالش‌های کار تیمی

کسب‌وکارها در مدت فعالیت خود با تعارضات درون تیمی زیادی مواجه‌اند. در بسیاری موارد نقطه ضعف تیم نحوه تقسیم وظایف و مدیریت چابک است و گاهی این ضعف منجر به تعارضات جدی و شکست می‌شود. کُوچ در نقش اسکرام‌مستر و مشاور کار تیمی نیز عمل می‌کند و در مدیریت وظایف و حل تعارضات همراه تیم است.

تمرکز بر روی کسب‌وکار

کسب‌وکارها همواره با حواشی دردسرسازی مثل حسابداری، دارایی، بیمه و ... و همچنین فعالیت‌هایی که لازم هستند ولی فعالیت اصلی تیم نیستند، مواجه‌اند. مجموعه خدمات اداری پویتک و نیز شبکه همکاران متخصص با برون‌سپاری این فعالیت‌ها، باعث افزایش تمرکز تیم بر روی اصلی‌ترین بخش کسب‌وکار یعنی توسعه محصول خواهد شد.

تامین مالی

در فرآیند سرمایه‌گذاری که می تواند بسیار زمان‌بر باشد، هر سرمایه‌گذار چک لیستی دارد که موارد آن را تک به تک و موشکافانه بررسی می‌کند. پویتک علاوه بر ایجاد ارتباط با سرمایه گذاران با دغدغه‌های آنها آشناست و به کمک خدمات حوزه سرمایه‌گذاری با ارزش‌گــذاری استارتاپ، تهیه پیش‌بینی مـالی، حضــور در جلسـات سرمــایه‌گذاری، مشــاوره حقوقی و... همراه تیم خواهد بود.

یافتن مسیر درست

یافتن یک مسیر درست، شاید اصلی ترین هدف یک کسب‌وکار است. یک کوچ حرفه‌ای، این در مسیر بودن را هر روز و هر هفته بررسی می‌کند. همچنین تجربه‌های منتوری به کمک می‌آید که پیش از این، کسب‌وکاری موفق را راه‌اندازی کرده،‌ از واقعیت‌های کسب‌وکار آگاه است. همچنین آموزش‌های متناسب با نیاز تیم ارائه می شود که محیط پیرامون کسب و کار را روشن می‌کند.

شرایط لازم جهت ارسال درخواست

MVP

اگر تیمی هستید که برای خلق ارزش دست به کار شده‌اید یا نمونه‌ اولیه‌ی محصول (MVP) دارید و یا کسب‌وکارتان واقعا کار می‌کند و محصول و خدمت خود را به بازار عرضه کرده‌اید، یکی از اصلی‌ترین شرایط لازم جهت پذیرش را دارید.

مدل کسب‌وکار

مدل کسب‌وکار پاسخ به چندین سوال کلیدی است که داستانی باور پذیر از کسب‌وکار شما روایت می‌کند. در مدل کسب‌وکار شفاف است که چه «مساله»ای را از چه «افرادی» حل نموده و در ازای خلق این «ارزش»، چطور جریانی از «درآمد» ایجاد می‌کنید.

تمرکز

راه اندازی کسب‌وکار، یک کار تمام وقت است و شما بیشتر از یک کارمند، نیازمند زمان خواهید بود. اگر هنوز اولویت زندگی‌تان خلق جهانی تازه و حل مساله‌ای فراگیر نیست، بهتر است کمی بیشتر تامل کنید.

تیم

اگر شما یک گروه حداقل 2 نفره با مهارت‌های مکمل، متعهد به اهداف و با رویکرد مشترکی هستید که بر اساس آن، با مسئولیت و پاسخگویی در کنار هم قرار گرفته‌اید، شما یک تیم هستید و مهمترین شرط راه اندازی کسب‌وکار را دارید.

فرآیند شتابدهی پویتک

درخواست پذیرش

فرم شتابدهی را در همین برگه تکمیل کنید. اگر در مرحله‌ای هستید که نمونه محصول دارید، آن را با ارسال فایل و یا لینک، به ما معرفی کنید. حداکثر طی یک هفته درخواست شما بر اساس اطلاعات فرم بررسی خواهد شد.

مصاحبه

پس از ارزیابی فرم و بررسی حداقل‌های لازم، به مصاحبه حضوری دعوت شده و در صورت داشتن شاخص‌های پذیرش، وارد یکی از مراحل شکل‌گیری، پیش‌شتابدهی و یا شتابدهی خواهید شد.

شتابدهی

با توجه به مرحله‌ای که پذیرش شده‌اید، خدماتی نظیر آموزش، منتورینگ، کوچینگ و سرمایه نقدی تا سقف 150 میلیون تومان را دریافت نموده و با یکدیگر کسب و کارتان را توسعه خواهیم داد.

جذب سرمایه

در پایان برنامه‌ شتابدهی، جذب سرمایه می‌تواند رشد سریعی به استارتاپ شما بدهد. پویتک با برگزاری روزهای ارائه و استفاده از شبکه‌ سرمایه گذاران، تامین سرمایه‌ دور بعد را نیز تسهیل می‌کند.

پرسش های متداول

فرآیند کلی پذیرش

درخواست شما، با توجه به اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده‌اید، توسط تیم پذیرش بررسی می‌شود. در صورتی‌که درخواست شما رد یا تایید شود، از طریق ایمیل حداکثر تا یک هفته به نماینده تیم اعلام خواهد شد. در صورت تایید، جلسه‌ای با حضور همه‌ی اعضای اصلی تیم برگزار می‌شود. پس از تایید نهایی، تیم پذیرش شده وارد یکی از مراحل شکل گیری، پیش شتابدهی و یا شتابدهی خواهد شد.

فرآیند مصاحبه

پس از بررسی و تایید فرم درخواست شتابدهی توسط پویتک، زمان مصاحبه حضوری از طریق ایمیل به نماینده‌ی تیم اعلام خواهد شد. در این جلسه، تمامی اعضا اصلی می بایست حضور داشته باشند. نتیجه‌ی این جلسه حداکثر تا یک هفته به اطلاع نماینده تیم خواهد رسید.

مرحله ی شکل گیری

در صورتی که به مدل کسب و کار شفاف نرسیده اید در یک دوره ی یک ماهه به شما کمک خواهیم کرد تا با استفاده از آموزش های هدفمند و کوچینگ منظم به این هدف دست پیدا کنید. همچین در این مرحله امکان استفاده از فضای کار اشتراکی را نیز خواهید داشت.

مرحله پیش‌شتابدهی

مدت زمان پیش شتابدهی ۲ تا ۳ ماه است که بر اساس موضوع و نیازهای تیم، مشخص می‌شود. یک تیم برای پذیرش در این مرحله، نیازمند مدل کسب و کار و تیمی مکمل و متعهد است. در این مرحله، تمامی خدمات شتابدهنده به جز سرمایه‌ی نقدی اولیه، به تیم ارائه خواهد شد.

مرحله شتابدهی

در صورتی که تیم به میزان رشد مناسبی رسیده و نمونه اولیه ای از محصول خود را تست کرده باشد، وارد مرحله‌ی شتابدهی می‌شود. مدت زمان شتابدهی ۶ تا ۹ ماهه است که بر اساس نیاز تیم و نوع کسب‌وکار، برنامه‌ای اختصاصی خواهد داشت. خدمات کوچینگ و منتورینگ از مهم‌ترین خدمات شتابدهی پویتک است. همچنین در دوره‌ی شتابدهی، سرمایه‌ی نقدی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان بر اساس موضوع پرداخت خواهد شد. در این مرحله به ازای خدمات و امکاناتی که به تیم داده می شود و با توجه به سطح تیم از 10 تا 20 درصد از سهام استارتاپ توسط شتابدهنده اخذ خواهد شد.

میزان سرمایه گذاری نقدی

پویتک بر اساس موضوع و با توجه به نیاز تیم های راه یافته به مرحله ی شتابدهی، سرمایه‌ی اولیه نقدی، تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان را به هر تیم پرداخت می کند.

میزان تمرکز اعضای تیم

موفقیت استارتاپ با تلاش‌های پاره وقت ناسازگار است. در صورتی که قرار است در مسیر رشد استارتاپتان با سرعت مناسب حرکت کنید، دلیلی منطقی برای تمام وقت کار نکردن وجود نخواهد داشت  : )

هرکه را شد همت عالی پدید
هرچه جست آن چیز، حالی شد پدید
هرکه را یک ذره همت داد دست
کرد او خورشید را زان ذره پست

صائب

حوزه‌های شتابدهی

کسب‌وکارهای پلتفرمی

کسب‌وکارهایی که با ایجاد بستری برای ارتباط و تعامل میان تامین کنندگان و مصرف کنندگان به خلق ارزش می‌پردازند. مانند اسنپ، کافه بازار، پونیشا و …

کسب‌وکارهای الکترونیک

کسب‌و‌کارهایی که برای حل مسائل حوزه‌های آموزش، تجارت، لجستیک، بهینه‌سازی و… از راه‌حل‌های آنلاین و یا تکنولوژیک نظیر اتوماتیک کردن فرآیندها، هوش مصنوعی و… استفاده می‌کنند.

هاردتـِک

کسب‌وکارهایی مبتنی بر فناوری که عمدتا محصول سخت افزاری دارند. نظیر اینترنت اشیا، رباتیک، گجت‌های هوشمند، گجت‌های سلامت و …

تیم‌های پذیرش شده

شتابدهنده پویتِک

برای ورود به فرآیند شتابدهی ثبت‌نام کنید
درخواست پذیرش