اکران گروهی کارگاه «کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک»

اکران گروهی کارگاه «کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک»
مدرسه فینتک

چگونگی برگزاری رویداد در پویتک

با هدف برقراری عدالت آموزشی و توانمندسازی زیست‌بوم کارآفرینی شهر اصفهان، با کمک و پیگیری پویتک، امکان استفاده رایگان ساکنان شهر اصفهان از مجموعه وبینارهای هفته فناوری مالی فراهم گردید. در این روش، وبینار در پویتک اکران خواهد شد، و امکان پرسش و پاسخ با مدرس وجود خواهد داشت. همچنین این رویداد فرصت خوبی است تا به صرف یک نوشیدنی گرم، شبکه‌سازی کنیم و گپ و گفت کوتاهی داشته باشیم.

این کارگاه، به صورت مستقیم در پویتک «اکران» خواهد شد و امکان پرسش و پاسخ با مدرس دوره بصورت آنلاین وجود دارد.

کارگاه مدل کسب و کار با رویکرد فینتک

 

بنیانگذاران استارت آپ ها بر اساس مشکل و یا فرصتی که شناسایی می‏کنند تصمیم می‏گیرند کسب و کار خودشان را راه ‏اندازی کنند. آمارها حاکی از آن است که حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد استارت آپ ها در چهار سال اول حیاتشان از بین می‏روند و ۱۷ درصد این استارت آپ های شکست خورده به دلیل مدل کسب و کاری نامناسب شکست می‏خورند. شناخت مدل های کسب و کار در مسیر خلق ارزش برای مشتریان کمک شایانی به بنیانگذاران استارت آپ ها می‏کند و به همین دلیل تدوین مدل کسب و کار از اهمیت ویژه‏ ای برخوردار است. فین تک ها که خود شاخه ای جدید از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مالی هستند نیز نیاز به مدل کسب و کار دارند، که البته با توجه به شرایط خاص فینتک ها ممکن است در بخش هایی از مدل کسب و کارشان با سایر صنایع تفاوت هایی داشته باشند. بررسی تخصصی مدل های کسب و کار انواع فین تک ها میتواند راهگشای شما برای راه اندازی استارت آپ فین تکی جدیدی باشد که در آینده امکان تبدیل شدن به کسب و کاری موفق را خواهد داشت.

با نگاهی به استارت آپ های فینتکی ایران مشاهده می‏کنیم عمده آنها در بخشهای محدودی از حوزه‏ های نه‏ گانه فینتک فعال هستند در صورتی که فینتک اقیانوسی است از مدل های کسب و کار و درآمدی متنوع و جذاب. در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی به منظور تدوین مدل کسب و کار و مدل های درآمدی با ارائه مثال های متنوع از استارت آپ حوزه فینتک را ارائه کنیم.

سرفصل های اصلی دوره

چه موضوعاتی در این دوره طرح خواهد شد :

 

  • مفهوم مدل کسب و کار
  • روش‌های مختلف بیان و تشریح مدل کسب و کار
  • نوآوری و سطوح مختلف آن
  • فرصت‌شناسی و ارتباط آن به مدل کسب و کار
  • گونه‌های استاندارد مدل کسب و کار (با دوره‌ای بر مدل‌های کسب و کار شرکت‌های موفق)
  • روش‌های طراحی مدل کسب و کار از ابتدا
  • روش‌های قیمت‌گذاری محصولات و خدمات در مدل‌های کسب و کار
  • پیاده‌سازی مدل‌های کسب و کار
Date